• Učitelia pečú zdravotníkom

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Učitelia pečú zdravotníkom .

Možno ste si všimli, že na Slovensku vznikla iniciatíva zo strany učiteľov napiecť vianočné koláčiky pre unavených zdravotníkov. Rady a so srdcom sme sa k nej pridali, čo to napiekli a odovzali v piešťanskej nemocnici. Veríme, že sviatky budú pokojné a zdravé.

• Vianočné aranžovanie

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Vianočné aranžovanie.

Žiaci tretieho ročníka dnes vytvorili krásne ikebany k Vianociam. Pracovali veľmi usilovne a so záujmom. Ich prekrásne výtvory určite potešia celú rodinu a okrášlia každý vianočný stôl. Nech sú teda vaše sviatky plné radosti, pohody a šťastia.

• Pokyny k nástupu po karanténe

•  Nástup do školy po prerušení vyučovania bude prebiehať nasledovne:

• Žiak s negatívnym PCR testom príde do školy s Vyhlásením o bezpríznakovosti - môže sa poslať aj elektronicky.
            • Žiak s pozitívnym výsledkom ostáva v karanténe 10 dní odo dňa odberu - pokiaľ posledné 3 dni nebude javiť žiadne príznaky a detský lekár (ktorému ste oznámili aj začiatok karantény, aj pozitívny výsledok PCR testu) vystaví potvrdenie o prekonaní choroby a umožní nástup do kolektívu. Odovzdá tiež Vyhlásenie o bezpríznakovosti - aj elektronicky.

Prosíme rodičov, pokiaľ tak ešte neurobili, aby nám oznámili, kto nastúpi v pondelok 13.12. do školy, aby sme vedeli, ako organizovať vyučovanie. Môže nastať aj situácia, že je ďalší člen rodiny pozitívny a žiak musí ostať v karanténe.

O organizácii vyučovania pre tých, ktorí nenastúpia Vás bude informovať triedna učiteľka po upresnení, koľkí žiaci nastúpia prezenčne.

Obedy prosíme nahlásiť jednotlivo deň vopred, resp. podľa Vašich potrieb.

S prianím pevného zdravia!S. Molnárová

• Mikuláš 21

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Mikuláš 21.

Dnes sa v škole učili len druháci. (Ostatní sú totiž dištančne.) Teda učili sa málo. Mikulášovali, čertovali a anjelikovali. Riešili mikulášske úlohy, vyrábali zimnú výzdobu,  našli  si aj balíček v topánkach. Bola aj malá cibuľa, ktorá im chutila. Najlepšia bola ale mikulášska guľovačka, dokonca  stihli postaviť aj snehuliacku rodinku.

• Pytagoriáda - online

• Tretiaci, štvrtáci, POZOR!

V týchto chvíľach sme rozposlali správu s pokynmi pre Pytagoriádu P3 a P4, ktorej sa zúčastníte online.

Súťažné kódy sú v správe.

Tlačidlo "Začať súťažiť" bude aktívne len v ten deň - v stredu 8.12.2021. Akonáhle na to kliknete, začne sa odpočítavať čas - 60 minút.

Prosíme pracujte dôkladne, prečítajte si zadanie, odpovedajte podľa otázky.

Prosíme aj rodičov, aby nepomáhali s riešením - ak žiak postúpi do okresného kola, bude mať problémy, ak ste pomáhali a nevedia samostatne riešiť úlohy.

Rozvrh bude upravený tak, aby ste mali dostatok času na riešenie.

Návod pre žiakov a rodičov, ako súťažiť pripájam v linku:

Veľa šťastia, držíme Vám palce!

• Predvianočné prekvapenie

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Predvianočné prekvapenie .

Žiakov 2.ročníka v tomto predvianočnom čase veľmi potešila nečakaná výhra v časopise Vrabček. Ešte v septembri usilovne kreslili a až do decembra trpezlivo čakali na vyhodnotenie súťaže. Oplatilo sa. Vo štvrtok 2.12. prišiel balík plný hier a kníh.

• Karanténa žiakov 3. ročníka

• Na základe pozitívne testovaného žiaka sa v 3. triede preventívne prerušuje vyučovanie od 01.12.2021 na základe rozhodnutia zriaďovateľa ZŠ Trebatice.

Trvanie karantény upresníme po obdržaní pokynov z RÚVZ TT, predbežne je to 10 dní podľa pokynov Školského semafora.

Bližšie informácie, postup a pokyny k úlohám a online vyučovaniu dostanú rodičia v priebehu dnešného dňa.