• Do fotogalérie bol pridaný nový album Svetový deň vody .

22.3. si druháci pripomenuli svetový deň vody. Okrem pracovných listov a úloh spojených s témou vody, porezali krátky film o vodičke, učili sa o kolobehu vody v prírode. Keďže počasie prialo, učili sa viac vonku ako dnu. V škoskej záhrade hľadali kvapky vody  - príklady a zároveň slová - počítali, triedili slovné rodinky, hľadali podoby vody v záhrade. Nakoniec išli skontrovať Holešku, jej brehy a znečistenie. Pomedzi všetky tieto činnosti sa samozrejme občerstvovali vodou.

• Opatrenia pri výskyte pozitívne testovaného žiaka

• Žiaci, ktorí boli v úzkom kontakte v rámci ustáleného kolektívu v triede, do karantény nejdú. Takíto žiaci musia mať prekryté horné dýchacie cesty rúškom po dobu 10 dní, avšak je odporúčaný respirátor FFP2.

Tieto podmienky platia len pri úzkom kontakte v rámci školy.

Ak sa osoba pozitívna na ochorenie COVID-19 vyskytne v domácnosti žiaka/zamestnanca, zostáva v karanténe tento žiak/zamestnanec. Trieda žiaka pokračuje v prezenčnom vyučovaní.

Pokiaľ rodič pošle do školy žiaka, ktorý má byť v karanténe, dopúšťa sa priestupku na úseku verejného zdravotníctva podľa § 56 ods. 1 písm. k) zákona č. 355/2007 Z.z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia, ktorý rieši regionálny úrad verejného zdravotníctva.

Prosím o rešpektovanie týchto pravidiel a ochranu zdravia nás všetkých.

• Zimná olympijská súťaž

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Zimná olympijská súťaž.

Počas trvania ZOH v Pekingu prebiehala na našej škole zimná olympijská súťaž. Zapojilo sa do nej 13 úspešných riešiteľov-hádačov-športových fanúšikov. Odmenou im boli rôzne vecné ceny - ako cykloprilby, cyklofľaše, knihy so športovou tematikou, batohy, ktoré určite pri svojich športových aktivitách využijú.  Týmto chceme tiež poďakovať firmám Plantex a Kellys, ktoré nám ceny venovali. Športu a fandeniu zdar.

• Odstávka elektrickej energie

• Vo štvrtok 10.3.2022 bude odstávka elektrickej energie v budove ZŠ v čase od 800 do 1500.

ETV sa presúva kvôli odstávke na stredu 9.3.2022.

Jedáleň je v prevádzke bez obmedzenia.

Je potrebné zabezpečiť žiakom teplejšie oblečenie, resp. viac vrstiev.

Dodávateľ elektrickej energie sa za nepríjemnosti ospravedlňuje.

• Nástup 7.3.2022 po jarných prázdninách

•

Žiakov pred nástupom je potrebné otestovať domácimi samotestami a nahlásiť to škole prostredníctvom Edupage.

Tiež je potrebné vyplniť Vyhlásenie o bezpríznakovosti cez Edupage. Oboje funguje len z rodičovského konta.

Žiak bez vyplneného Vyhlásenia o bezpríznakovosti nemôže vstúpiť do budovy.

Ak podávate vyhlásenie v papierovej forme, prosím dbajte na to, aby ste použili aktuálne tlačivo – menilo sa na základe Vyhlášky ÚVZ SR č. 27/2022.

Najčastejšie chyby pri vyplňovaní Vyhlásenia o bezpríznakovosti:

• chýba meno a priezvisko zákonného zástupcu, ktorý vyhlásenie za žiaka podáva,
            • zákonný zástupca zaznačí krížikom všetky možnosti pravdepodobne bez prečítania – aj pobyt žiaka v zahraničí v posledných 5 dňoch, aj keď neboli za hranicami štátu,
            • zároveň je označená možnosť: žiak má menej ako 12 rokov a 2 mesiace veku aj žiak má viac ako 12 rokov a 2 mesiace.

Rodičia zároveň obdržali aj mail s podrobnosťami ohľadom zmien v Školskom semafore od 25.2.2022