• Návšteva knižnice

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Návšteva knižnice.

Žiaci 3. ročníka navštívili Mestskú knižnicu v Piešťanoch. Okrem prehliadky jej priestorov si žiaci vybrali knižky na čítanie doma a zúčastnili sa workshopu spojeného s knižkou Kláry Jarunkovej Hrdinský zápisník. Vydarené práce našich tretiakov na tému Hrdina, budú zdobiť priestory našej školy.

• Zmeny v opatreniach

• Na základe Vyhlášky č. 32/2022 ÚVZ SR sa menia opatrenia v nosení respirátorov/rúšok v interiéri. Od 21.4.2022 nie je nutné ich nosiť v škole, už ani v spoločných priestoroch.

Ďalšie zmeny budú zapracované do Školského semafora, ktorý ešte nebol aktualizovaný.

Priebežne Vás budeme informovať.

• Nástup po veľkonočných prázdninách

• Prosíme rodičov, aby pretestovali žiakov pred nástupom po prázdninách.

Je potrebné odovzdať aj Vyhlásenie o bezpríznakovosti - najlepšie elektronicky odkliknúť prostredníctvom Edupage - tam to uvidia p. učiteľky aj p. vychovávateľky hneď.

Od 20.4.2022 sa nebude vykonávať ranný filter pri vstupe do budovy, len náhodne, resp. pri príznakoch akéhokoľvek ochorenia.

• Veľkonočné

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Veľkonočné .

Pred Veľkou Nocou nás v  škole pochytila tvorivosť. Na hodinách výtvarnej výchovy druháci zdobili vajíčka. Farbili ich v cibuľových šupkách a tiež olepovali škrupinkami. Na krúžku rýpeme sa v zemi sme viazali, vrtali, lepili až sme vytvorili zajkov, ktorý zdobia našu školu.

• Vychádzka za včelami

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Vychádzka za včelami.

Ďakujeme pánovi Dvorskému, oteckovi Lukáša Dvorského, za pútavú exkurziu a prednášku o včelách a o práci včelára. Dozvedeli sme sa veľa zaujímavého a poučného. Strávili sme tak krásne a užitočne časť dnešného dňa a potešili sme sa i medovým darčekom. Rodine Dvorskej srdečne ďakujeme.

• Preberanie samotestov

• Dnes sa vydávajú antigénové samotesty pre školy v Trnave - po ich obdržaní - cca od 11:00 bude možné preberať ich v škole.

Preberanie je možné len dnes, zajtra sú prázdniny - škola bude zatvorená.

Testy môže prebrať pre žiaka aj starý rodič, plnoletý súrodenec a pod.

• Staré kefky do školy

• Naša škola je opäť zapojená do projektu Ekoalarm. Vrámci tohto projektu sa snažíme o zavedenie triedeného odpadu na škole. Žiaci sa učia nielen to, že plastový odpad patrí do žltého kontajnera, papier do modrého, ale snažíme sa ukázať, že triediť sa dajú aj zubné kefky. Z nich sa následne vyrábajú odpakové koše, ktoré máme v priestoroch našej školy. Veríme, že ani Vám nie je ľahostajná otázka triedenia odpadu a stav životného prostredia, preto Vás týmto  chceme tiež vyzvať, ak máte doma staré zubné kefky na vyhodenie, nehádžte ich do odpadu, ale prineste ich do školy. Na chodbe sú umiestnené boxy, do ktorých ich žiaci môžu vhodiť. Za každých 100 odovzdaných kefiek dostáva škola jeden odpadkový kôš. Ďakujeme, že Vám odpad nie je ľahostajný.

• Včelár Jožko

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Včelár Jožko.

5.4. sa druháci (po dlhom koronovom čase) vybrali do knižnice v Piešťanoch. Boli na divadelnom predstavení o včelárovi Jožkovi. Okrem pekného zážitku z divadielka a sladkých medovníkov, ktorými ich včelár ponúkol, sa stali aj novými čitateľmi piešťanskej knižnice. Veríme, že čítanie bude ich koníčkom a každý mesiac "zhlnú" novú knihu a zoznámia sa s novým knižným hrdinom.