• Slovenský jazyk a literatúra

V danom predmete sú žiaci priebežne hodnotení za plnenie domácich zadaní percentom zvládnutej úspešnosti.

Motivovaní sú slovným hodnotením, „pripnutím“ svojej práce na nástenku na stránke www.bezkriedy.sk.

V prípade nesplnenia zadania sú žiaci informovaní formou chatu na www.bezkriedy.sk a vyzvaní k splneniu, či opraveniu zadanej domácej úlohy. Taktiež sú o nesplnení zadania domácej úlohy informovaní rodičia sms správou, tel. hovorom, mailom.

V domácej príprave žiaci zasielajú samostatné práce z učiva gramatiky: jednoduchá veta, vety podľa obsahu: oznamovacia, opytovacia, rozkazovacia, želacia, zvolacia veta.

Žiak vie odpisovať, prepisovať jednoduché vety

- vie písať vety podľa diktátu

- vie správne napísať začiatok vety

- vie použiť vhodné interpunkčné znamienko

SLOH: pozdrav, oslovenie, tykanie – vykanie, predstavenie sa, prosba – želanie, privítanie, rozlúčenie, poďakovanie, ospravedlnenie sa, vyjadrenie súhlasu – nesúhlasu, blahoželanie ústne aj písomné, adresa, pohľadnica, súkromný list.

Žiak vie napísať adresu na list, pohľadnicu

- vie sformulovať krátky list

- vie napísať krátku SMS správu  na mobilnom telefóne a e-mailovú správu na internete

LITERÁRNA VÝCHOVA:

Žiak – vie prerozprávať obsah prečítaného textu, vyjadriť svoje pocity a zážitky z prečítaného textu.

- pozná pojmy: autor / spisovateľ, ilustrácia, ilustrátor, čitateľ, kniha, časopis, noviny, knižnica,  text, zdrobnenina, nadpis, dej

- pravidelne navštevuje knižnicu, vie sa v nej orientovať

- pozná aspoň piatich spisovateľov alebo básnikov

- vie rozlišovať časopisy a noviny, pozná niektoré detské časopisy

- vie pracovať s textom (čítať s porozumením, dokončiť príbeh, tvoriť nadpis, vymenovať hlavné postavy, porozprávať stručný obsah)

- pozná a rozlišuje žánre (vyčítanka, hádanka, báseň, ľudová pieseň, rozprávka)

- vie pochopiť ich pointu

- vie vyrozprávať obsah rozprávky

Žiaci zasielajú pracovné listy, výsledky on-line testov, projektové zadania, diktáty s počtom chýb.

Žiak bude hodnotený známkou na základe klasifikácie do 16.3.2020 a na základe výsledku jeho práce počas vyučovania na diaľku podľa stupnice:

24 – 0% = 5

Ak žiak zo subjektívnych príčin nepracoval a nedosiahol ani potrebné minimum, bude navrhnuté jeho preskúšanie do 31.8.2020.

Matematika

Motivovaní sú slovným hodnotením k zadaniu, ktoré plnia.

V domácej príprave žiaci zasielajú samostatné práce z učiva matematiky: Sčítanie a odčítanie prirodzených čísel v obore do 100 bez prechodu cez základ 10. Sčítanie a odčítanie dvoch dvojciferných čísel s prechodom cez základ 10.

Žiak – vie  sčítavať a odčítavať spamäti dvojciferné a jednociferné čísla bez prechodu cez 10 v obore do 100

-vie sčítavať spamäti dvojciferné a jednociferné čísla s prechodom cez 10 v obore do 100

-vie vyriešiť nepriamo sformulované úlohy na sčítanie a odčítanie v obore do 100

-vie riešiť všetky typy príkladov na sčítanie a odčítanie dvojciferných čísel spamäti

-vie riešiť jednoduché a zložené úlohy vedúce k zápisu a + b + c;

-vie triediť predmety (veci, prvky) podľa jedného znaku ( napr. podľa farby, tvaru, veľkosti a pod.).

-vie nájsť jednoduché pravidlo postupnosti

-vie  vyriešiť jednoduchú a zloženú slovnú úlohu

-vie spraviť skúšku správnosti pri riešení jednoduchých slovných úloh

GEOMETRIA:

Rysovanie priamok a úsečiek. Jednotky dĺžky – cm, dm, m. Meranie dĺžky úsečky.

Žiak – vie  narysovať úsečku danej dĺžky (v cm) a označovať ju

-vie odmerať dĺžku úsečky v cm s presnosťou na centimeter

-vie vyznačovať body na priamke (úsečke) a v rovine (na útvare). Označovať ich     veľkým tlačeným písmom  (písmenom A, B, C, atď.)

-vie narysovať a označovať úsečku a priamku

-vie porovnať úsečky podľa ich dĺžky.

Žiaci zasielajú pracovné listy, výsledky on-line testov, projektové zadania, päťminútovky s počtom chýb. Úspešné ukončenie ročníka predpokladá 80% účasť na vzdelávaní a tiež 80% vypracovaných a odovzdaných priebežne zadávaných materiálov.

Prvouka

V domácej príprave žiaci zasielajú  samostatné práce z učiva : Spoznávame živočíchy.

Žiak – vie, aké sú životné prejavy živočíchov. Vie, že živočíchy (aj človek) sa postupne menia – rastú, vyvíjajú sa, dospievajú, starnú.

-vie uviesť príklady mláďat rôznych druhov živočíchov, ktoré sa nemusia podobať na dospelé jedince.

-vie ,že dĺžka života živočíchov je rôzna

-vie, že človek získava potravu rôznym spôsobom

-vie vysvetliť na príkladoch, aký úžitok človeku poskytuje chov domácich zvierat, kráv, oviec, sliepok, koní, včiel

-vie vysvetliť význam tvorby živočíšneho spoločenstva

-vie spoznať včelu medonosnú

-vie, že včely patria medzi spoločenský hmyz

-vie, že včeliu rodinu tvorí: matka, trúd, robotnica

-vie opísať spôsob života včiel

Žiaci zasielajú pracovné listy, výsledky on-line testov, projektové zadania.