• Európsky týždeň znižovania množstva odpadu - EWWR

• V týždni od 18.11. do 26.11. sa zapájame do kampane znižovania odpadu - témou v tomto roku sú obaly.

V minulosti sme sa úspešne zapojili do Týždňa desiaty bez obalu a podarilo sa nám znížiť množstvo odpadu v škole. Chceli by sme nadviazať na túto aktivitu a našou troškou prispieť k ochrane prírody od tejto záťaže.

V pondelok sme zisťovali v triedach, koľko žiakov má bezobalovú desiatu - na základe tohto zistenia na štvrtok

VYHLASUJEME VÝZVU pre celú školu:

prosíme doneste desiatu bez obalu, zabalenú len v dóze, nie v umelej hmote!

Porovnáme rozdiel a uverejníme štatistiku, o koľko % sme sa zlepšili, veríme, že budeme úspešní.

Viac o kampani sa dozviete tu: https://www.nulaodpadu.sk/tyzden-znizovania-odpadu

• Koľko lásky sa zmestí..... - 2. ročník v našej škole

• Pripomíname zbierku vianočných škatúľ, pomaly sa nám zbiera obsah.

Na pripomenutie, do každej škatule patrí:

• niečo sladké (čo nepodlieha skaze: keksíky, sušienky, čokoláda)
            • niečo slané
            • niečo teplé (čaj, káva, horúce nápoje)
            • niečo mäkké (rukavice, ponožky, šál, šatka)
            • niečo voňavé (mydlo, sprchový gél, telové mlieko, krém na ruky, nohy...)
            • niečo na zábavu (krížovky, knižka, časopis)
            • niečo zo srdca - niečo vyrobíme aj v škole

Prosíme škatule nezabaľte vcelku ako darček, organizátori (nie my v škole) musia nahliadnuť a skontrolovať obsah.

Ďakujeme aj v mene organizátorov a seniorov!

• Účelové cvičenia našich piatakov v teréne

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Praktické cvičenia našich piatakov v teréne.

Po jesenných prázdninách si na piatakov "počkalo" praktická časť účelových cvičení v teréne zrealizované na trase Trebatice - Krakovany a späť. Žiaci si precvičili prácu s mapou a buzolou, orientáciu podľa svetových strán pomocou ručičkových hodiniek, simuláciu búrky a správanie sa počas nej, ako i simuláciu tónov sirén. Vo veternom, ale slnečnom počasí sa zahriali pri hodoch kriketovou loptičkou, podliezaním a preskakovaním prekážok. Pobyt v teréne sme využili i na poznávanie rastlín preberaných na biológii.