• Škola priateľská k deťom - UNICEF

• ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM je program Slovenskej nadácie pre UNICEF, určený pre stredné, základné a materské školy. Účasťou v programe škola získa certifikát ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM, ktorý je známkou toho, že škola je vnímavá voči potrebám detí. Tých, ktoré navštevujú nielen našu školu, ale aj detí v núdzi v rôznych krajinách sveta.

Podmienkou získania titulu bolo uskutočniť vzdelávacie aktivity zamerané na pomoc deťom nielen na Slovensku, ale aj vo svete. Absolvovali sme besedu a workshop na tému činnosti organizácie UNICEF vo svete, tiež vzdelávací program Som hrdina. Ďalej bolo potrebné zorganizovať fundraisingovú aktivitu - v našom prípade sme sa zapojili do zbierky Modrý gombík.

Uskutočnením týchto aktivít sme splnili podmienky programu a získali sme titul Škola priateľská k deťom.

V propagácii činnosti organiizácie UNICEF pokračujeme aj ďalej a vzdelávacie materiály zaraďujeme priebežne do vyučovacieho procesu.