• Vianočná zbierka: Koľko lásky sa zmestí.... ukončenie

• Zbierku sme ukončili dnes, nakoľko veci je potrebné pobaliť a roztriediť - balenie škatúľ nie je jednoduchá a rýchla vec, ďalšie by sme už nemali kedy zabaliť.

Zajtra ráno o 8h odovzdávame poverenej pracovníčke 34!!! naplnených škatúľ. Veľmi príjemne a milo nás prekvapila Vaša aktivita a súdržnosť, keď ste posielali potrebné veci počas týždňa.

Veríme, že potešia tých, ktorým sa darčekov a lásky dostáva počas sviatkov menej.

ĎAKUJEME!

Zbierka na naplnenie škatúľ vianočnej zbierky sa úspešne rozbehla.
            Ďakujem všetkým, ktorí prispeli a už poslali buď škatuľu alebo veci potrebné na naplnenie.

Po skompletizovaní niekoľkých škatúľ sme zistili, že máme dostatok čajov, voňavých a sladkých vecí. Chýbajú nám slané, mäkké veci a niečo na zábavu.
            Ak sa rozhodujete, či prispejete, prosíme, orinetujte sa týmto smerom. Aj prázdne škatule privítame ešte.

Ďakujeme v mene všetkých za Vaše príspevky a ochotu.

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

• Vážení rodičia, milí žiaci, priatelia školy!

Rozhodli sme sa tento rok zapojiť sa do zbierky KRABIČKY PLNÉ LÁSKY. Je to zbierka pre osamelých seniorov. Často je to jediný darček, ktorý dostanú. Zbierka je dobrovoľná. Škatuľky sa odovzdávajú koordinátorovi pre daný región. Chceli by sme v každej triede pripraviť 1-2 krabičky. Mali by obsahovať nasledovné:

-niečo sladké (keksík, perníčky, cukríky, DIA sladkosti, ovocné detské taštičky…)

-niečo slané (tyčinky, slané kekse, praclíky, kukuričné chrumky, krekry…)

-niečo teplé (káva, ovocný čaj, cappuccino, horúca čokoláda, bylinný čaj…)

-niečo mäkké (teplé ponožky, papučky, rukavice, čiapka, šál, uteráčik…)

-niečo voňavé (sprchový gél, telové mlieko, krém na ruky, balzam na pery, parfém…)

-niečo na zábavu (krížovky, dobrá kniha, kresbičky od detí, pozdrav, medovník, pohľadnica…)

-niečo zo srdca (ručne kreslená pohľadnica, plyšový macko, soška anjelika, šálka, vianočná dekorácia)

Vecičky vhodné do krabičiek odovzdajte svojej triednej pani učiteľke. Krabičky spoločne pripravíme a zabalíme. Môžete poslať aj škatule od topánok (nie detských, ale bežných rozmerov) a môžete sa zapojiť aj vtedy, ak pošlete veci len do niektorej kategórie, budeme sa snažiť doplniť a skompletizovať škatule. Zbierka trvá do 2.12. u nás, lebo ich musíme ďalej posúvať koordinátorovi.

Ak by ste chceli doma pripraviť celú krabičku, je dobré si prečítať inštrukcie na stránke https://www.kolkolasky.sk/

Ďakujeme za spoluprácu a veríme, že spoločne potešíme.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Zber papiera.

Jesenný zber papiera bol veľmi úspešný vďaka našim šikovným žiakom, ich rodičom a starým rodičom. Podarilo sa nám spoločne vyzbierať 3619,7 kg. Všetkým zúčastneným srdečne ďakujeme za snahu, ochotu a každý kilogram odovzdaného papiera. Najlepším zberačom blahoželáme. Výsledky zberu papiera: 1. Doktor Adam - 430 kg, 2.Tonkovičová Michaela- 333 kg, 3. Pavelská Eliška - 325 kg, 4.Hatala Marek - 313 kg, 5. Doktorová Romana - 215 kg, 6. Doktorová Tamara - 215 kg, 7. Gajarská Tereza - 200 kg, 8. Kollárová Nina - 169 kg, 9. Gaurová Diana - 161 kg, 10. Hornáková Timea - 123 kg, 11. Mihálik Marcel - 112 kg. Ďalší žiaci: Baleková Lenka-97,5kg, Žák Marek-71,5kg, Žák Martin-71,5kg, Herceg Adam-70kg, Arbet Adam-69,2kg, Siváková Petra-57kg, Múka Maximilián-57kg, Valko Jakub - 56kg, Zivčák Roman-54kg, Dvorská Bianka-38kg, Dvorský Lukáš-38kg, Blaško Samuel-34kg, Masárová Martina-32kg, Glucharová Nina-31kg, Kuchárová Laura-30kg, Šoka Šimon-30kg, Šteffeková Nelly-30kg,Líška Tomáš-25kg, Radošinský Jozef-15kg, Krištofíková Nina-15kg, Hermanovská Diana-13kg, Valová Ester-12kg, Michňáková Nelly-12kg, Jaroščák Dávid-11kg, Jaroščák Nicolas-11kg, Jankech Damián-3kg.

• Exkurzia - Vetropack Nemšová s.r.o.

• V rámci grantu z Enviroprojektu sa zaoberáme triedením odpadu aj recykláciou. Dňa 10. novembra 2022  sa žiaci našej školy zúčastnia exkurzie do prevádzky Vetropack Nemšová, s.r.o., ktorá okrem iného sa zaoberá aj recykláciou skla.

Podrobné pokyny dostali žiaci v informovanom súhlase od svojich triednych učiteľov, prosíme návratky vyplniť a vrátiť do školy v čo najkratšom čase.

Náklady na exkurziu sú hradené z Enviroprojektu.

Obed bude v obvyklom čase a ŠKD bude fungovať tiež podľa rozvrhu.

Krúžky (NEJ aPC pre 1.r.) nebudú.