• ZBER PAPIERA

• sa uskutoční od pondelka 10.5.2021. Kontajner bude pristavený pri MŠ.

Zber bude spoločný pre MŠ aj ZŠ.

Prosíme odovzdávaný papier doma odvážiť a v škole, resp. škôlke nahlásiť hmotnosť.

Patria sem:

• knihy, noviny, časopisy, katalógy, telefónne zoznamy, ostatný popísaný, potlačený  a obalový papier,  papierové odrezky, listy, písací papier, obálky, zošity, papiere pre výpočtovú techniku, brožúry

Nepatria sem:

• uhlové papiere, asfaltové papiere, lepenky a papiere s kovovou fóliou a umelou hmotou, papiere s lepidlami, obaly z  mlieka  a nápojov (tetrapack).

POZOR! Kartónový papier do zberu nepatrí!

Peniaze získané zo zberu použijeme na nákup školských pomôcok pre žiakov.

Najlepších čakajú odmeny!

Tešíme sa na spoluprácu!

• Testovanie 30.4.2021

• Obec Trebatice ako zriaďovateľ ZŠ a MŠ  organizuje testovanie pre rodičov a zákonných zástupcov dňa 30.4.2021.

Záujemcovia sa môžu hlásiť na riaditelkazs@trebatice.sk do štvrtka do 12:00.

Po nahlásení dostanete presný čas testovania na mailovú adresu, z ktorej ste sa nahlásili.

• Meranie PIRLS

• Vážení rodičia štvrtákov,

naša škola bola vybratá do medzinárodného merania úrovne čitateľskej gramotnosti žiakov 4. ročníka ZŠ.

Testovanie sa uskutoční v prvý májový týždeň online formou.

Z testovania budú len celoslovenské a medzinárodné výsledky o úrovni čítania s porozumením v tejto vekovej kategórii, takže nebudeme vedieť ani výsledky žiakov jednotlivo, ani výsledky školy, len celonárodné ukazovatele sa budú vyhodnocovať a publikovať.

Dúfame, že naša účasť prispeje k lepším výsledkom našej krajiny.

Viac informácií nájdete tu: https://www.nucem.sk/sk/merania/medzinarodne-merania/pirls

• Organizácia vyučovania

pripomíname Vám víkendové testovanie zákonných zástupcov k nástupu žiakov do školy od 26.4.2021.

Testovanie sa týka tých rodičov a zamestnancov, ktorí nemajú výnimku z testovania z dôvodu očkovania (2 týždne po 2. dávke vakcíny Pfizer a Moderna, 4 týždne po 1. dávke Astra-Zeneca) alebo z dôvodu prekonania ochorenia Covid-19 - je potrebné potvrdenie od lekára.

Opäť sa predkladá aj Čestné vyhlásenia zákonného zástupcu - žiaci prinesú v piatok vytlačené domov, alebo je možné stiahnuť na konci oznamu.

• Testovanie zákonných zástupcov a zamestnancov

• Dnes, 15.4.2021 sme informovali rodičov, zákonných zástupcov, ktorí prejavili záujem o testovanie o presnom čase objednania na kontá rodičov.

Prosím prihláste sa a skontrolujte, či ste správu obdržali a v prípade, že nie, informujte sa v priebehu zajtrajšieho dopoludnia na telefónnom čísle školy: 033/7798275.

• Rozlúštenie knižnej šifry

• Po mesiaci našich knižných šifier sme súťaž ukončili a vyhodnotili.

Odhalené knihy môžete vidieť na nasledujúcich obrázkoch. Do súťaže sa zapojilo 8 detí. Vyhrali všetci, ktorí doručili zoznam (hoci aj nemali správne všetky tituly).

Gratulujeme: Lucke Puvákovej, Monike Balekovej, Ninke Kollárovej, Markovi Milecovi, Marekovi Žákovi, Maximovi Tonkovičovi, Alanovi a Romanovi Zivčákovi.

Špeciálna cena bola udelená Tamarke Doktorovej, za tvorbu vlastnej knihy.

Tešíme sa, že si niektorí potrápili hlavičky a na budúci marec vymyslíme opäť novú  knižnú súťaž.

• Jarné vajíčka

• Štvrtáci sa vybrali na jarnú prechádzku a vytvárali pekné fotografie k nedávnym veľkonočným sviatkom.

Tieto krásne zábery vznikali pomocou tabletov.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Jarné vajíčka.

• Organizácia zápisu

• Zápis do 1.r. sa bude konať dňa 8.4.2021 (štvrtok) od 14:00 do 17:00 v priestoroch školy, ale bez prítomnosti detí.

Zápis sa týka detí narodených do 31.8.2015 a tiež detí, ktoré budú pokračovať v plnení povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole (v minulosti to bol odklad, od tohto školského roka je pokračovanie v MŠ).

K zápisu je nutné predložiť:

• Žiadosť o prijatie na plnenie povinnej školskej dochádzky - je možné stiahnuť pod textom
            • Dotazník - je možné stiahnuť pod textom
            • Občiansky preukaz rodičov
            • Rodný list dieťaťa
            • Kartu poistenca dieťaťa
            • Ak má dieťa špeciálne výchovno-vzdelávacie potreby, tak aj doklad o tom
            • Ak dieťa nenavštevovalo MŠ, aj doklad o školskej zrelosti

Je možné objednať balík učebných pomôcok: 8,-€

Zákonný zástupca predkladá pri vstupe do priestorov školy (aj vonkajších) negatívny výsledok testu nie staršieho ako 7 dní k nahliadnutiu, alebo potvrdenie o prekonaní ochorenia COVID-19, alebo potvrdenie o očkovaní (14 dní po 2. očkovacej dávke).

Zápis je možný vykonať aj elektronicky, formulár je na stránke školy: https://zstrebatice.edupage.org/register/

V prípade elektronického zápisu je potrebné predložiť podklady ku kontrole.

• Prevádzka školy od 7.4.2021

od 7.4.2021 sa obnovuje prevádzka základnej školy v bežnom režime.

Podmienkou nástupu je naďalej predloženie Čestného vyhlásenia (je možné stiahnuť na konci oznamu alebo je k dispozícii v škole) a predloženie negatívneho testu nie staršieho ako 7 dní (alebo výnimky o prekonaní choroby alebo očkovaní) jedného zákonného zástupcu k nahliadnutiu.

Ďalej sa vypĺňa Súhlas s poskytnutím údajov - predvyplnené je v škole - odovzdajú len tí rodičia, ktorých deti doteraz nechodili do školy.

Prevádzka ŠKD bude ráno od 6:45 a poobede do 15:30.

Prechodom na prezenčnú výučbu škola už nebude poskytovať online vyučovanie.

Žiaci počas vyučovania nosia rúško, rezervné majú v taške, tiež hygienické vreckovy.