• Halloweenský deň

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Halloweenský deň .

Posledný deň pred jesennými prázdninami štvrtáci vytvorili jesenné ikebany, druháci a tretiaci na vývtarnej výchove maľovali tekvičky a strašidelné zámky, a prváci sa celý deň halloweensky učili v kostýmoch.

• Deň jablka

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň jablka .

24.10. sme oslávili deň jablka. Tvorili sme, počítali jablká, čítali o jablkách, porovnávali sme rôzne odrody, chutnali rôzne jablkové dobroty a aj sme súťažili.

• Mobilné planetárium - zmena!

• Kvôli pretrvávajúcej vysokej chorobnosti je návšteva mobilného planetária preložená na náhradný termín - v prípade uvoľnenia kapacít ešte v novembri, v opačnom prípade až v januári.

V stredu 26.10.2022 bude vyučovanie podľa platného rozvrhu.

Vyzbierané peniaze evidujeme a nechávame na použitie v náhradnom termíne.

• Preberanie samotestov

• Rodičia, ktorí prejavili záujem o samotesty pre žiakov, môžu si ich vyzdvihnúť v škole denne do 16:00. Test môžu vyzdvihnúť okrem zákonných zástupcov aj starí rodičia, alebo plnoletí súrodenci.

• Rýpeme sa v zemi

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Rýpeme sa v zemi .

Aj tento školský rok pracujeme na krúžku "Rýpeme sa v zemi". Ak nám počasie dovolí, snažíme sa byť vonku v školskej záhrade, kde sme vytrhali burinu a zasadili nové jahody. Dnes sme sa venovali tvoreniu, konkrétne technike "land art" a tvorili sme z prírodnín rôzne obrazy -stromy, motýľ, mimoň. Za daždivého počasia sme pracovali s drôtom.

• Zrušenie exkurzie

• Kvôli vysokej chorobnosti vo všetkých triedach, aj v učiteľskom zbore sa plánovaná exkurzia 20.10.2022 do Nemšovej odkladá. Nový termín exkurzie oznámime, akonáhle bude potvrdené z firmy.

Vo štvrtok bude vyučovanie podľa rozvrhu.

• ZBER PAPIERA

• Od pondelka 10.10.2022 sa uskutoční zber papiera. Kontajner bude pristavený pri MŠ.

Zber bude spoločný pre MŠ aj ZŠ.

Prosíme odovzdávaný papier doma odvážiť a v škole, resp. škôlke nahlásiť hmotnosť.

Do zberu patria:

knihy, noviny, časopisy, katalógy, telefónne zoznamy, ostatný popísaný, potlačený  a obalový papier,  papierové odrezky, listy, písací papier, obálky, zošity, papiere pre výpočtovú techniku, brožúry.

Nepatria tam:

uhlové papiere, asfaltové papiere, lepenky a papiere s kovovou fóliou a umelou hmotou, papiere s lepidlami, obaly z  mlieka  a nápojov (tetrapack).

POZOR! Kartónový papier do zberu nepatrí!

Peniaze získané zo zberu použijeme na nákup školských pomôcok pre žiakov.

Najlepších čakajú odmeny!

Tešíme sa na spoluprácu!