• Preberanie samotestov

• Od 28.1.2022 (v piatok len do 15:00) je možné si prevziať objednané samotesty pre žiakov v počte 5ks/na žiaka. Od pondelka priebežne aj počas dňa.

Prosíme rodičov, aby testovali priebežne aj žiakov, ktorí prekonali ochorenie.

Rodič sa podpisom pri prevzatí zaväzuje hlásiť ich použitie. Škola je povinná vykazovať počty vydaných a použitých testov.

• Obnovenie krúžkovej činnosti

• Na základe pokynov nového Školského semafora, platného od 19.1.2022 sa obnovuje činnosť záujmových útvarov za týchto podmienok:

"Krúžková činnosť sa v školách bez obmedzenia môže vykonávať len v prípade, ak sú na krúžku v škole žiaci jednej triedy, teda sa nepremiešavajú."

V praxi to znamená, že krúžky, na ktorých boli spojení žiaci viacerých tried, budú mať činnosť striedavo - 1. týždeň jedna trieda, druhý týždeň ďalšia.

Dotkne sa to krúžkov:
            Nemecký jazyk: 24.1.2022 bude pre 4.r., ďalší týždeň pre 3.r.

Galaxycodr: 24.1.2022 bude pre 1.r., 27.1. pre 3.r., ďalší týždeň pre 2.r.

Rýpeme sa v zemi zatiaľ nezačne svoju činnosť.

Anglický jazyk pre 2.r. - žiaci sa tu nemiešajú - bez obmedzenia.

Inštrukcie dostanú žiaci v pondelok v škole.

• Vyhodnotenie zberu papiera

• V októbri minulého roka sme zorganizovali zber papiera v spolupráci s MŠ Trebatice.

Do zberu sa zapojilo 22 žiakov a vyzbierali vyše 1300kg papiera.

Všetci žiaci získali sladkú odmenu za snahu, tí najaktívnejší aj vecné ceny.

Všetkým patrí veľké ĎAKUJEME!

• Nástup do školy

• Po vianočných prázdninách sa začne prezenčné vyučovanie v plánovanom termíne, v pondelok 10. januára 2022.

Prevádzka školy sa bude riadiť Školským semaforom s nezmenenými pravidlami.

Platí:

• povinnosť nosiť rúška - prosíme skontrolovať hygienické vrecúška žiakov, kde majú mať po 2 kusy rezervných rúšok a 2 balíčky hyg. vreckoviek;
            • pred nástupom je potrebné vyplniť Vyhlásenie o bezpríznakovosti - najlepšie elektronicky cez Edupage alebo pri vstupe ráno do školy v papierovej forme;
            • naďalej je zastavená činnosť záujmových útvarov;
            • iný režim vyučovania predmetov, kde dochádza k miešaniu tried (ETV), kde sa triedy striedajú v jednej učebni (INF, TSV)
            • ranný filter
            • povinnosť rodičov, ktorí si prevzali samotesty, hlásiť ich vykonanie  škole, elektronicky v časti Žiadosti/Vyhlásenia
            • prevádzka ŠKD zostáva v pôvodnom režime

Dôrazne Vás vyzývame, aby ste pred nástupom do školy otestovali žiakov a aby sa žiaci ideálne testovali v prvých týždňoch 2x do týždňa, výsledky testov prosíme VŽDY nahlásiť prostredníctvom Edupage - ak škola nevykáže použitie už objednaných testov, ďalšie nebudú poskytnuté okresným úradom.