• Od 28.2.2022 do 4.3.2022 sú jarné prázdiny.

Do školy sa ide 7.3.2022.

O náležitostiach okolo nástupu Vás budeme koncom týždňa informovať, očakávajú sa nové usmernenia na základe Vyhlášky ÚVZ SR, na základe čoho bude aktualizovaný aj Školský semafor.

Príjemné prežitie prázdnin!

• Zimná olympijská súťaž - uzávierka

• Milí žiaci,

úspešne sme ukončili našu zimnú olympijskú súťaž. Zapojilo sa do nej 11 žiakov, ktorým chystáme odmeny za ich snahu.

Karanténa dvoch tried nám trošku skomplikovala situáciu, viacerí zúčastnení žiaci ešte nenastúpili do školy, vyhodnotenie a ocenenie výhercov sme preto odložili na týždeň po jarných prázdninách.

Dúfame, že po prázdninách už nič nebude brániť odovzdaniu cien a uverejneniu víťazov.

Všetkým ďakujeme za ich snahu a gratulujeme k výhre!

• Preberanie samotestov

• Od dnešného dňa - 24.2.2022 je možné si prevziať objednané samotesty pre žiakov v počte 5ks/na žiaka.

Prosíme rodičov, aby otestovali po prázdninách pred nástupom do školy aj žiakov, ktorí prekonali ochorenie.

Rodič sa podpisom pri prevzatí zaväzuje hlásiť ich použitie. Škola je povinná vykazovať počty vydaných a použitých testov.

• Záujem o samotesty

• Prosíme rodičov, ktorí ešte nezaznačili svoj záujem o samotesty, aby tak urobili čo najskôr, termín je dnes do 10:00.

Kto nemá záujem, je tam aj taká možnosť, budeme vedieť, že prihlasovanie ste videli a nemusíme čakať na vyjadrenie do uplynutia termínu.

Testovanie sa dôrazne odporúča po prázdninách pred nástupom do školy.

Ďakujeme za Vaše rýchle reakcie!

• KARANTÉNA ŽIAKOV 2. a 3. ROČNÍKA

• POZOR, ZMENA V TRVANÍ KARANTÉNY!

Po konzultácii s RÚVZ SR so sídlom v Trnave sa upravuje doba trvania karantény nasledovne:

Karanténa sa ráta od posledného kontaktu s neskôr pozitívne testovanou osobou, teda od piatku - 5 dní, v našom prípade do stredy 23.2.2022 vrátane.

Nástup do školy je vo štvrtok 24.2.2022.

Osobná karanténa - izolácia pozitívne testovaného žiaka trvá odo dňa pozitívneho výsledku testu 5 dní, ak sa neobjavia príznaky, v prípade príznakov je potrebné kontaktovať detského lekára a ten určí trvanie izolácie.

Prosíme rodičov, aby žiakov testovali aj počas týždňa, resp. pri objavení akýchkoľvek príznakov.

Pri nástupe bude potrebné odovzdať Vyhlásenie o bezpríznakovosti - chýbanie 3 a viac dní.

OBEDY:

Dnes, 21.2.2022 je možné si obed zobrať pre žiakov, ktorí sú v karanténe, od zajtra sú automaticky odhlásení.

Po skončení karantény sú všetci automaticky prihlasení na obedy, kto potrebuje odhlásiť, je potrebné riešiť individuálne - zavolať do jedálne deň vopred.

Vážení rodičia žiakov 2. a 3. ročníka,

v týchto chviľach ste dostali e-mail prostredníctvom Edupage o karanténe žiakov, nakoľko boli v kontakte s pozitívne testovaným žiakom.

Od pondelka 21.02.2022 ostávajú žiaci preventívne doma, o ďalších krokoch Vás budeme informovať. Karanténa trvá 5 dní, od pondelka 21.02.2022 do piatka 25.02.2022.

Pokyny k učivu, úlohám a online vyučovaniu dostanete od svojich triednych učiteľov. Rozvrh bude mierne upravený.

Prosíme Vás, prihláste sa do svojich rodičovských alebo žiackych účtov a prečítajte si správu.

• Zimná olympijská súťaž - otázka č. 14

• Otázka č. 14 na 20.2.2022

Tak na záver olympiády aj posledná záverečná otázka:

Kde sa budú konať najbližšie letné a najbližšie zimné OH?

Odpovede si skontrolujte a spolu s kresbou ju v pondelok alebo v utorok najneskôr odovzdajte pani uč. Olšavskej.

Samozrejme môžete odpovede a kresbu odovzdať aj mailom.

Do začiatku jarných prázdnin súťaž vyhodnotíme.

Dúfame, že sa Vám darilo a bude veľa súťažiacich so správnymi odpoveďami!

• Zimná olympijská súťaž - otázka č. 13

• Otázka č. 13 na 19.2.2022

Napíšte tri súrodenecké dvojice (nemusia byť slovenské), ktoré súťažia na tohtoročných olympijských hrách.

Do pondelka sa môžu zapojiť aj tí, ktorí doteraz ešte nestúťažili.

Hráte o športové ceny.

Veľa šťastia!

• Zbierka vrchnáčikov

• VÝZVA K POMOCI

Prosíme Vás všetkých, ktorí máte tú možnosť, aby ste nazahadzovali plastové vrchnáky - nie tie, ktoré sa recyklujú - ale z ostatných fliaš: z PET fliaš, z mlieka, pracieho gélu, aviváže - môžete nimi pomôcť nášmu žiakovi Sebastiánovi.

Žiaci, keď chcete vykonať dobrý skutok, zbierajte tieto plastové vrchnáky a prineste do školy.

Ďakujeme!

• Zimná olympijská súťaž - otázka č. 10

• Otázka č. 10 na 16.2.2022

Ako sa volá 15-ročná ruská krasokorčuliarka, ktorej po údajnom dopingu dovolili pokračovať v súťažení?

Odpoveď napíšte k dátumu 16.2.2022.

Príjemné súťaženie!

• Zimná olympijská súťaž - otázka č. 8

• Otázka č. 8 na 14.2.2022.

Kto je kapitánom a kto je trénerom slovenskej hokejovej reprezentácie na terajších ZOH?

Odpoveď napíšte k dátumu 14.2. Odpoveďové hárky si nezabudnite vypýtať, ak nemáte ešte vytačené.

Nech sa Vám darí!

• Zimná olympijská súťaž - otázka č. 6

• Pokračujeme aj cez víkend - otázka č. 6 na 12.2.2022

V ktorých olympijských (zimných) športoch sa preteká na terajších ZOH? (Malá nápoveda: je ich 15)

Odpoveďové hárky sú vytlačené u p. učiteliek - stále sa môžete zapojiť, ak ste ešte nezačali súťažiť.

Veľa šťastia!

• Zimná olympijská súťaž - otázka č. 3

• Otázka č.3 - na 9.2.2022

Čo symbolizujú kruhy na olympijskej vlajke?

Kto je Pierre de Coubertin a čo má spoločné s olympijskými hrami?

Odpoveď napíšte k dátumu 9.2. do Odpoveďového hárka.

Príjemné súťaženie!